szsdecin@szsdecin.cz / +420 412 709 351 

příspěvková organizace / fakultní škola

.

 

Jsme akreditovanou školou pro Erasmus+! Naší škole se podařilo dostat mezi několik málo středních odborných škol v ČR, kterou tuto hodnotnou akreditaci získalo. Znamená to, že máme zajištěné pravidelné financování zahraničních stáží v průběhu let 2021 – 2027. Naši žáci tedy mohou vykonávat odbornou praxi v zahraničí a naši učitelé se mohou navíc vzdělávat též v zahraničí. Během stáží je samozřejmostí poznávání místní kultury. Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu, mládeže a neformálního vzdělávání. Certifikát ke stažení naleznete zde.

Název projektu: PRACUJEME V EVROPĚ (2019-1-CZ01-KA102-060144)

Realizace projektu: 1. 9. 2019 - 31. 5. 2022 

4  mobility pro 10 žáků v délce 2 týdny: 

JIŽ REALIZOVÁNO:  1. skupina 10 žáků + 1 učitel – říjen 2019 – Milán – společnost Apollodoro. Hlavním jazykem stáže je angličtina.

JIŽ REALIZOVÁNO: 2. skupina 10 žáků + 1 učitel –  březen 2020  – Vídeň  společnost Landespflegeheim Mödling. Hlavním jazykem stáže je němčina.

– JIŽ REALIZOVÁNO: 3. skupina 10 žáků + 1 učitel  – březen 2022:  – Barcelona  – společnost Residencia Vigatans (obor sociální činnost), Fundacio Aroa (obor praktická sestra). Hlavním jazykem stáže je angličtina.

JIŽ REALIZOVÁNO: 4. skupina 10 žáků + 1 učitel –  březen 2022  – Vídeň  společnost Landespflegeheim Mödling. Hlavním jazykem stáže je němčina.

– Evropská komise nezodpovídá za níže napsané texty

Stáž Milano - říjen 2019

Deset vybraných žákyň a žáků Střední zdravotnické školy Děčín se zúčastnilo velmi zajímavé a poučné praxe. Díky projektu Erasmus+ pracovali dva týdny v italském Miláně v sociálních zařízeních. Měli vše hrazené, ať už se jednalo o ubytování, stravu či dopravu. Podle slov účastníků si z tohoto „pracovního výletu“ odnesli spoustu zkušeností, zážitků a mnoho vzpomínek. (B.  Panáčková)
Stručnou reportáž sepsanou našimi žáky si můžete přečíst zde.

Stáž Vídeň - březen 2020

Prohlédnout fotografie a přečíst si podrobnosti o stáži ve Vídni můžete zde.

Stáž Barcelona - březen 2022

Během 14 denní stáže v Barceloně jsem pracoval v domově pro seniory, zde jsem strávil 9 pracovních dní a získal několik pozitivních zkušeností. Viděl jsem rozdíly v pracovní morálce, nahlédl jsem pod ruce zdravotním sestrám a jejich práci s medikací, fyzioterapií nebo práci s ležícími pacienty. Využil jsem své schopnosti ze školy a z praxí. Mínusem bylo dorozumívání s klienty a personálem, prakticky zde nikdo neuměl anglicky nebo pouze pár slov, tím pádem tak vázla schopnost se domluvit na následující práci. Stáž pro mě byla přínosná po pracovní a vzdělávací stránce. Velmi jsem si to zde užil, rád bych zopakoval. (A. Helvig)

Stručnou reportáž sepsanou našimi žáky si můžete přečíst zde.

Stáž Vídeň - březen 2022

Všechno to začalo v neděli 27.2. na hlavním vlakovém nádraží v Děčíně. Viděli jsme se tam poprvé a ta představa, že spolu budeme 14 dní v kuse, byla hrozná. Učitel zavelel nástupiště a už nebylo cesty zpět. Nasedli jsme do vlaku směr Vídeň. Jeli jsme přes 6 hodin, po 3 hodinách už většina spala. Nakonec jsme konečně přijeli do Vídně. Cesta z nádraží byla lehce chaotická, jeli jsme metrem na ubikaci. Začalo rozdělování pokojů, což bylo velice vtipné. Po rozdělení pokojů nás čekalo vybalování a následné testování. Bohužel 1 účastnice Erasmu vyšla pozitivní, a díky této nemilé zprávě se náš nástup na pracoviště oddálil. Následné dny jsme museli ještě kvůli tomu chodit na testování.

Stručnou reportáž sepsanou našimi žáky si můžete přečíst zde.