szsdecin@szsdecin.cz | +420 412 709 351 

Mobility žáků – Erasmus+

Od roku 2019 do roku 2022 proběhly následující mobility žáků v rámci programu Erasmus+

Název projektu: PRACUJEME V EVROPĚ (2019-1-CZ01-KA102-060144)

Realizace projektu: 1. 9. 2019 – 31. 5. 2022

1. skupina 10 žáků + 1 učitel – říjen 2019 – Milán – společnost Apollodoro. Hlavním jazykem stáže je angličtina.

2. skupina 10 žáků + 1 učitel –  březen 2020  – Vídeň  společnost Landespflegeheim Mödling. Hlavním jazykem stáže je němčina.

3. skupina 10 žáků + 1 učitel  – březen 2022:  – Barcelona  – společnost Residencia Vigatans (obor sociální činnost), Fundacio Aroa (obor praktická sestra). Hlavním jazykem stáže je angličtina.

4. skupina 10 žáků + 1 učitel –  březen 2022  – Vídeň  společnost Landespflegeheim Mödling. Hlavním jazykem stáže je němčina.

Evropská komise nezodpovídá za níže napsané texty

Říjen 2019 – stáž Milán

Deset vybraných žákyň a žáků Střední zdravotnické školy Děčín se zúčastnilo velmi zajímavé a poučné praxe. Díky projektu Erasmus+ pracovali dva týdny v italském Miláně v sociálních zařízeních. Měli vše hrazené, ať už se jednalo o ubytování, stravu či dopravu. Podle slov účastníků si z tohoto „pracovního výletu“ odnesli spoustu zkušeností, zážitků a mnoho vzpomínek. (B.  Panáčková)

Stručnou reportáž sepsanou našimi žáky si můžete přečíst zde.

Březen 2020 – stáž Vídeň

Prohlédnout fotografie a přečíst si podrobnosti o stáži ve Vídni můžete zde.

Březen 2022 – stáž Barcelona

Během 14 denní stáže v Barceloně jsem pracoval v domově pro seniory, zde jsem strávil 9 pracovních dní a získal několik pozitivních zkušeností. Viděl jsem rozdíly v pracovní morálce, nahlédl jsem pod ruce zdravotním sestrám a jejich práci s medikací, fyzioterapií nebo práci s ležícími pacienty. Využil jsem své schopnosti ze školy a z praxí. Mínusem bylo dorozumívání s klienty a personálem, prakticky zde nikdo neuměl anglicky nebo pouze pár slov, tím pádem tak vázla schopnost se domluvit na následující práci. Stáž pro mě byla přínosná po pracovní a vzdělávací stránce. Velmi jsem si to zde užil, rád bych zopakoval. (A. Helvig)

Stručnou reportáž sepsanou našimi žáky si můžete přečíst zde.

Březen 2022 – stáž Vídeň

Všechno to začalo v neděli 27.2. na hlavním vlakovém nádraží v Děčíně. Viděli jsme se tam poprvé a ta představa, že spolu budeme 14 dní v kuse, byla hrozná. Učitel zavelel nástupiště a už nebylo cesty zpět. Nasedli jsme do vlaku směr Vídeň. Jeli jsme přes 6 hodin, po 3 hodinách už většina spala. Nakonec jsme konečně přijeli do Vídně. Cesta z nádraží byla lehce chaotická, jeli jsme metrem na ubikaci. Začalo rozdělování pokojů, což bylo velice vtipné. Po rozdělení pokojů nás čekalo vybalování a následné testování. Bohužel 1 účastnice Erasmu vyšla pozitivní, a díky této nemilé zprávě se náš nástup na pracoviště oddálil. Následné dny jsme museli ještě kvůli tomu chodit na testování.

Stručnou reportáž sepsanou našimi žáky si můžete přečíst zde.

Listopad 2022 – stáž Portugalsko

Po odletu z Prahy a příletu do Porta jsme se dostali již předem objednanou dopravou do našeho bytečku v Braze. Tentýž večer jsme se ubytovali a zkoumali krásy noční Bragy. Další den jsme měli kulturní výlet po Braze s prohlídkou několika památních míst. Pondělek byl dnem seznámení se s našimi pracovištěmi.

Stručnou reportáž sepsanou našimi žáky včetně fotodokumentace si můžete přečíst zde.