szsdecin@szsdecin.cz | +420 412 709 351 

Praxe v Evropě – Německo

Některé žákyně třídy 3.K se vydaly pracovat v rámci programu Erasmus+ do Německa! ♥️ Pečovaly tam ve výborně vybaveném zařízení o seniory. 👴🏻👵🏻 Dívkám také zbýval čas na zkoumání krás okolí Lipska. 🇩🇪

Report sepsaný našimi žáky
 
Všechno to začalo 26. února 2023. Všichni jsme se sešli na hlavním nádraží v Děčíně. Společnými silami jsme odtáhli naše padesáti kilové kufry do vlaku. A co by to bylo za cestu ve vlaku bez jídla, takže hned po 10 minutách jsme se zakousli do našich svačinek. V Drážďanech nás čekal jeden přestup směr Lipsko. V Lipsku jsme přestoupili na dráhu S3 a dojeli do stanice Schkeuditz West, kde nás naložili do černé dodávky. Odvezli nás do krásného ubytování pro studenty, kteří si prožívají to stejné, co my. Dostali jsme jeden útulný pokoj pro 6 lidí s jednou koupelnou a třemi palandami. Pokojíček byl sice menší, ale bohatě nám stačil. Snídaně byly formou švédského stolu. Večeře u výdejního okénka s velmi příjemnou obsluhou.
 
Druhý den nás čekalo seznámení s ubytováním a pravidly a následovala prohlídka města s průvodkyní Sibilou. Ukázala nám krásu města a jako bonus jsme zjistili, že si můžeme adoptovat strom. Vrátili jsme se pozdě večer unaveni, zašli na večeři a pak usnuli.
Třetí den jsme šli prozkoumat naši novou práci, ve které byli všichni hodní. Pracovali jsme v domě pro seniory s moderním vybavením. Všem se nám tam líbilo. Součástí byly také obědy. Později jsme šli na procházku a večer jsme měli rozlučku v baru s naším panem učitelem, který nás další ráno opustil z pracovních důvodů.
 
 
Každé ráno jsme vstávali do práce v 5 hodin. Šli jsme si připravit snídani a vyrazili na autobus. Autobusem jsme dorazili na vlakové nádraží Schkeuditz a čekali na dráhu S3, která nás dovezla na hlavní nádraží do Lipska – následoval přestup na tramvaj číslo 7. Z tramvaje jsme šli 20 min chůze. V práci jsme byli rozděleni po dvojicích do pater. Pracovali jsme od 8:00 do 14:00 vykonávali jsme ošetřovatelskou péči o seniory. Odpoledne jsme měli volný program, trávili jsme ho společně, večer jsme chodili do studentského clubu hrát hry a seznamovat s dalšími studenty, kteří nemluvili česky.
V sobotu nás čekal společný výlet do Berlína s řeckou skupinou studentů. Obdrželi jsme průvodkyni, která nám ukázala město a nejzajímavější památky. Večer jsme se vrátili vyčerpaní hned do postele.
Další týden byl podobný jako ten první, chodili jsme do práce a užívali jsme si to tady. Rychle to uteklo, jsme velice spokojení, moc se nám tu líbilo, byli jsme dobrá parta a jsme spokojení s celkovou organizací zážitku.