szsdecin@szsdecin.cz | +420 412 709 351 

Lyžařský kurz 2022

Naše holky roztancovaly krkonošskou sjezdovku! 

Byl to výborný nápad dovolit našim holkám vzít si na závěrečné lyžařské lekce malý reproduktor. Taneční hudba pomohla k dobré náladě a k vytvoření výborné atmosféry na sjezdovce, které nakonec podlehli i ostatní lyžaři a společně s námi si s chutí užili naše poslední lyžování. Ale pojďme pěkně od začátku.


Týden v nadmořské výšce nad 1225 metrů
Přesně takhle vysoko je položena Moravská Bouda, kde strávilo 29 studentek a studentů Střední zdravotnické školy v Děčíně svůj lyžařský výcvikový kurz. Za ideálních sněhových podmínek pod dohledem Jana Šedivého (vedoucí LVK a zdravotník) a instruktorů Věry Utínkové (snowboard), Jany Lavičkové a Pavla Zajíce (lyže) si ve dnech 20. až 26. února svoje lyžařské a snowboardové umění zdokonalovali naši svěřenci z tříd I.P, I.K a II.P. A jak potvrzuje Jana Lavičková, která měla na starosti začínající lyžaře, zdokonalovali si ho velmi pilně. „Byl to skvělý pocit vidět některé holky a kluky, kteří se v pondělí poprvé v životě postaví na lyže, jak v pátek v klidu sjíždějí celou sjezdovku,“ říká spokojeně Jana.
V průběhu 5 dní děti absolvovaly celkem 8 lyžařských lekcí včetně atraktivního večerního lyžování. Na „kritický“ třetí den jsme naplánovali krátký výšlap přes Petrovu Boudu (formou závodu družstev s vloženou kvízovou soutěží) a odpoledne jsme si vyzkoušeli tříkilometrovou sáňkařskou dráhu. Následně dostali žáci krátké volno ve Špindlerově Mlýně. „Věřím, že všichni budou mít na kurz hezké vzpomínky a určitě bych je všechny ráda pochválila. Nejen za přístup k lekcím, ale i celkově za chování,“ ocenila Věra Utínková.

Dvakrát jsme startovali Horskou službu
Úplně v klidu ale celý pobyt neproběhl. Drobnější zdravotní trable řešil v roli zdravotníka Jan Šedivý na místě, dvakrát ale musel se svými svěřenkyněmi na důkladnější vyšetření. Jednou do Špindlerova Mlýna a podruhé až do Vrchlabí do nemocnice. Vždy za asistence Horské služby. „Paradoxně ani k jednomu zranění nedošlo při lyžování, na sjezdovce jsme kladli na bezpečnost maximální důraz. Poprvé to bylo uklouznutí v lyžárně a podruhé návštěva interny ve Vrchlabí. Naštěstí vše dobře dopadlo a poslední den jsme opět lyžovali téměř v plném počtu,“ konstatoval Jan Šedivý. Děkujeme HORSKÉ SLUŽBĚ ŠPINDLEROVA MLÝNA. Chlapi byli rychlí, empatičtí, trpěliví a dodali nám vždy pocit bezpečí. Prostě profíci!

Kurz přispěl k „mentálnímu okysličení“ naší nálady uprostřed školního roku, ke sportovnímu „zocelení“ všech účastníků a v neposlední řadě k vytvoření přátelských vazeb mezi žáky napříč zúčastněnými třídami.
Na takovéto akce a s takovými žáky budeme chtít – my, pedagogové – jezdit vždycky.