szsdecin@szsdecin.cz | +420 412 709 351 

DĚČÍNSKÝ LAICKÝ ZÁCHRANÁŘ 2026 (výsledky)

Ve středu 18. 2. 2026 naše škola pořádala v  OC Korál již tradiční soutěž pro žáky ZŠ Děčínský laický záchranář. Zúčastnilo se 12 družstev z 9 základních škol z Děčína a okolí.  

Žáci soutěžili ve 2 kategoriích.  

První zahrnovala 4 modelové situace (ošetření zraněných s otevřeným poraněním břicha, s poraněním páteře, s popáleninami a s člověkem v hypoglykemickým kómatu), test znalostí PP a praktické zvládnutí KPR.  

Druhá kategorie byla novinkou – žáci si museli poradit s 3D brýlemi a s virtuální realitou spojenou s KPR.  

Celé soutěžní dopoledne probíhalo v příjemné atmosféře. Žáci svými výkony potěšili nejenom záchranáře, kteří byli přísnými porotci, ale hlavně své vyučující, kteří je na soutěž připravovali. 

Třešničkou na dortu byla přítomnost primátora města Děčín Ing. Jiřího Anděla, CSc. a ředitelky SZŠ Mgr. Martiny Černé, kteří soutěž zahájili, ujali se i konečného slova a předali ceny vítězům: 

  1. místo ZŠ Benešov nad Ploučnicí, tým A 
  2. místo ZŠ Březová 
  3. místo ZŠ Vojanova 

Druhé kategorii – práce s 3D brýlemi měla tyto vítěze: 

  1. místo   Bartošová Lucie ZŠ Vojanova 
  2. místo Dlouhá Patricie ZŠ Jílové 
  3. místo Špačková Anička ZŠ Na Stráni 

Tesařová Valentýna ZŠ Máchova  

Velké poděkování za hladký průběh celé soutěže patří i studentům třídy 2.PA, 2.PB, 3.PA, kteří svým přístupem a profesionálním chováním přispěli k příjemné atmosféře celé soutěže